Clubhuisbijeenkomst: Vooruitkijken naar 2035 met het Prognosemodel

Clubhuisbijeenkomst: Vooruitkijken naar 2035 met het Prognosemodel

Voeg toe aan mijn agenda
16 apr

Utrecht

12:00 - 17:00

Aanmelden

Ontdek hoe je scenario’s doorrekent en beleidskeuzes verkent

De personeelstekorten in zorg en welzijn lopen de komende jaren fors op. Volgens de nieuwste arbeidsmarktprognoses uit het Prognosemodel Zorg en Welzijn groeit het personeelstekort in het referentiescenario van 93.500 medewerkers in 2026 naar 327.700 medewerkers in 2035. Wat betekent dat voor beleid en de keuzes die we vandaag maken?

Het Prognosemodel biedt inzicht in verwachte tekorten per branche, per regio en voor de hele sector zorg en welzijn. Met behulp van de scenario-editor kun je bovendien zelf toekomstscenario’s samenstellen en doorrekenen. Aan welke knoppen kun je draaien? Welke beleidsvragen kun je met het model beantwoorden? En hoe vertaal je prognoses naar concrete inzichten voor beleid en onderzoek?

Kom naar de Clubhuisbijeenkomst op 16 april en ontdek hoe je het Prognosemodel kunt inzetten om arbeidsmarktontwikkelingen beter te begrijpen en de impact van beleidskeuzes zichtbaar te maken.

Meld je aan

Programma

Deze bijeenkomst bestaat uit twee delen. Je kunt je inschrijven voor alleen het eerste deel of voor de hele bijeenkomst.

Deel 1 – Inzicht in het Prognosemodel (voor beleidsadviseurs en onderzoekers)

In het plenaire deel vertelt Jeroen de Kort (ABF Research) over de nieuwste prognoses en de werking van het Prognosemodel Zorg en Welzijn. Je krijgt onder andere inzicht in:

  • de meest recente prognoses tot en met 2035
  • wat het prognosemodel laat zien per regio, branche en beroep
  • aan welke knoppen je kunt draaien in het model
  • welke beleidsvragen je samen met onderzoekers kunt verkennen

Dit deel is interessant voor alle beleidsadviseurs en onderzoekers die meer willen weten over de prognoses en de mogelijkheden van het model.

Deel 2 – Verdiepende werksessies (voor onderzoekers)

Na het plenaire deel gaan onderzoekers praktisch aan de slag in twee werksessies:

Werksessie 1 – Prognosemodel Zorg en Welzijn

Zelf werken met het model en de scenario-editor, onder begeleiding van ABF Research.

Werksessie 2 – AZW StatLine / Datawarehouse

Verdieping in het gebruik van AZW-data en het datawarehouse voor onderzoek en analyses.

Meer informatie

De bijeenkomst is interactief: er is volop gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan, ervaringen te delen en nieuwe ideeën op te doen.

Datum: 16 april 2026
Plaats: Utrecht
Tijd: 12.00 – 17.00 uur

We sluiten de middag af met een gezellige borrel. De kans om in een informele sfeer verder te praten, nieuwe contacten te leggen en inspiratie mee naar huis te nemen.

Meld je aan

Op de hoogte blijven?

Krijg als eerste de nieuwste publicaties, uitnodigingen voor AZW-Clubhuisbijeenkomsten en meer verdieping van actuele data binnen zorg en welzijn.