Terugblik Clubhuisbijeenkomst: De staat en toekomst van zorg en welzijn. En hoe nu verder?

Terugblik Clubhuisbijeenkomst: De staat en toekomst van zorg en welzijn. En hoe nu verder?

26 november 2025 • Nieuws

Hoe staat het in 2025 met de arbeidsmarkt van zorg en welzijn? Welke veranderingen hebben we het afgelopen jaar gezien? En wat brengt de toekomst? Tijdens de jaarlijkse Clubhuisbijeenkomst ‘De staat en toekomst van zorg en welzijn. En hoe nu verder?’ gingen we hier met elkaar over in gesprek en brachten we kennis, inzichten en praktijkervaringen samen.

Op dinsdagmiddag 25 november 2025 kwamen we bijeen in De Zalen van Zeven in Utrecht voor een interactieve bijeenkomst voor beleidsmakers, bestuurders, beleidsmedewerkers en onderzoekers binnen zorg en welzijn. Tijdens deze Clubhuisbijeenkomst koppelden we actuele ontwikkelingen aan toekomstperspectieven en legden we samen de basis voor de volgende stappen. Hoe zorgen we er als sector voor dat we binnen onze eigen organisaties én in samenwerking met elkaar de noodzakelijke veranderingen in gang zetten?

Programma

In het eerste deel van het programma nam Peter Hein van Mulligen (hoofdeconoom CBS) ons mee in de actuele data en inzichten uit het AZW-programma over de arbeidsmarkt in zorg en welzijn. Waarna we in het tweede deel onze blik op de toekomst richtten.

René ten Bos, filosoof en hoogleraar aan de Radboud Universiteit, voormalig Denker des Vaderlands en columnist bij het FD, gaf een filosofische reflectie op het verhaal van Peter Hein van Mulligen. Hij nodigde ons uit om anders te kijken naar verandering, samenwerking en solidariteit binnen zorg en welzijn. Zoals hij zegt: ‘Natuurlijk, niet weten waar het heen moet is niet fijn. Maar precies weten waar het heen moet, omdat ons dat verteld wordt, is misschien nog veel minder fijn.’

Roel van Raak, expert in transitiewetenschappen en zakelijk directeur bij DRIFT (Dutch Research Institute for Transitions), verbond transitiewetenschappelijke inzichten met de praktijk van beleidsmakers en professionals en daagde ons uit om anders te kijken naar de grote opgaven die voor ons liggen.

Volgende Clubhuisbijeenkomst

We hopen je graag (weer) te ontmoeten op de volgende bijeenkomst! Benieuwd welke onderwerpen de komende Clubhuisbijeenkomsten aan bod komen? Bekijk onze Clubhuispagina.

Op de hoogte blijven?

Krijg als eerste de nieuwste publicaties, uitnodigingen voor AZW-Clubhuisbijeenkomsten en meer verdieping van actuele data binnen zorg en welzijn.