Oplossingsrichtingen voor arbeidsmarktkrapte in zorg en welzijn

Oplossingsrichtingen voor arbeidsmarktkrapte in zorg en welzijn

Voeg toe aan mijn agenda
16 jun

Zalen van Zeven
Utrecht
13:30 - 17:00

Aanmelden

Aan welke knoppen kunnen we draaien?

De arbeidsmarktkrapte in zorg en welzijn neemt de komende tien jaar fors toe als we niets doen: van ruim 72.000 medewerkers in 2025 naar ruim 327.000 in 2035. Maar wat we ook doen, het tekort blijft de komende jaren substantieel. Dat bleek uit een scenario-analyse van AZW, waarin verschillende toekomstbeelden en hun impact op de arbeidsmarkt zijn onderzocht. Geen van deze toekomstbeelden lost het tekort helemaal op. Wel laat de analyse zien aan welke knoppen we kunnen draaien. Zoals: de zorgvraag dempen, werk anders organiseren en professionals beter waarderen en ontzorgen. Maar welke oplossingsrichtingen werken in de praktijk? Wat vraagt dat van beleid, onderzoek en bestuur? En waar schuurt het als goede ideeën worden vertaald naar de dagelijkse realiteit? Kom ook naar de Clubhuisbijeenkomst op 16 juni en ga hierover met elkaar in gesprek.

Tijdens de Clubhuisbijeenkomst van AZW op 16 juni gaan we voorbij de analyse. Aan de hand van inspirerende praktijkvoorbeelden verkennen we oplossingsrichtingen voor de arbeidsmarktkrapte in zorg en welzijn. Deze bijeenkomst is interessant voor onderzoekers, beleidsadviseurs en bestuurders in zorg en welzijn die beter willen begrijpen wat werkt, waar de knelpunten zitten en wat dit betekent voor beleid, onderzoek en praktijk.

Meld je aan

Programma:

We kijken naar initiatieven op verschillende niveaus en bespreken onder meer de volgende voorbeelden:

  • Landelijk: wat kunnen we leren van een landelijke preventie-aanpak?
  • Regionaal: hoe werkt regionale samenwerking in de praktijk?
  • Organisatie: hoe kunnen organisaties werk anders inrichten en professionals beter ondersteunen?

Wat kun je verwachten?

Tijdens deze Clubhuisbijeenkomst krijg je inzicht in concrete praktijkvoorbeelden. We reflecteren samen op de vertaalslag naar beleid, onderzoek en de eigen organisatie: wat werkt, waar ontstaan knelpunten en welke lessen zijn daaruit te trekken?

Geen eenrichtingsverkeer, maar een interactief gesprek waarin ervaringen, inzichten en vragen samenkomen. Zo ontstaat meer richting en handelingsperspectief om beter te onderbouwen, agenderen en sturen op wat er écht toe doet.

Meer informatie

De bijeenkomst is interactief: er is volop gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan, ervaringen te delen en nieuwe ideeën op te doen.

Datum: 16 juni 2026
Plaats: Zalen van Zeven, Utrecht
Tijd: 13.30 – 17.00 uur

We sluiten de middag af met een gezellige borrel. De kans om in een informele sfeer verder te praten, nieuwe contacten te leggen en inspiratie mee naar huis te nemen.

Op de hoogte blijven?

Krijg als eerste de nieuwste publicaties, uitnodigingen voor AZW-Clubhuisbijeenkomsten en meer verdieping van actuele data binnen zorg en welzijn.